Co jsou kešky?

Hledali jste "kešku"? Našli jste, nebo ne? Vše o hledání pokladů v Krasíkově říši.

Co jsou kešky?

Příspěvekod Michaela » čtv 12. bře 2015 12:18:53

Dobrý den,
prosím o pomoc, četla jsem nyní o keškách skřítka krasíka, jsou umístěné např. v jedovnicích, blansku, křtinách atd.
poradíte mně, na co tyhle kešky jsou? co se do nich dává či co si z nich může ten, kdo je najde, vzít?

MOC děkuji
michaela doleželová
Michaela
 

Re: Co jsou kešky?

Příspěvekod Krasko » čtv 12. bře 2015 12:49:05

Dobrý den,
maskotem projektu a postavičkou, která putuje dějinami a časem, není skřítek Krasík, ale šneček Krasík :-). Pohádky si můžete přečít na stránkách projektu http://www.krasik.cz (sekce pro děti) Kešky - tedy schránky - jsou obdobou oblíbené mezinárodní hry geocaching (více viz třeba zde: http://cs.wikipedia.org/wiki/Geocaching), jen s tím rozdílem, že naše schránky nejsou zaregistrovány v mezinárodní síti, neboť bychom rádi udrželi regionální charakter projektu.
I díky tomu, že schránky nejsou schránkami oficiálními, můžeme je provozovat po omezenou dobu, v našem případě přes turistickou sezonu pod května do října. V zimě jsou schránky sklizeny a nápovědy pro jejich nalezení, které jsou běžně umístěny na stránkách http://www.krasík.cz nejsou k dispozici (což platí třeba nyní.) V květnu však mohou hledači pokladů opět vyrazit.
Schránky jsou velké jako běžný svačinový box a obsahují dřevěnou "geocoin", kolečko ze dřeva s textem a obrázkem, a také část tajenky. Ve schránce je tak deníček, kam nám návštěvníci píšou vzkazy, stav kešky (pokud je prázdná, zničená, chybí) nám mohou oznámit také prostřednictvím tohoto fóra.
A teď Vaše poslední otázka: k čemu jsou? Pro zábavu. Pro potěšení ze hry. Pro radost z objevování a poznávání Krasu. Pro to, aby si lidé uvědomili, že krajina skrývá své poklady a tajemství - a nejsou to jen krabičky s dřevěnými kolečky pod kamenem.
Krasko
Administrátor
 
Příspěvky: 17
Registrován: pon 24. bře 2014 12:50:05

Re: Co jsou kešky?

Příspěvekod Mumma » čtv 12. bře 2015 13:12:56

Geocaching je naprosto super zábava na čerstvém vzduchu. Doporučuji si o této celosvětově oblíbené hře něco prostudovat na internetu. Jen v okolí Blanska jich je několik desítek. Vyzkoušejte!
Mumma
 


Zpět na Krasíkova geocachingová hra

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron